Wynik: Start Niechcice - Astoria II Szczerców 2:1 (1:1)

Bramka dla Astorii: Mariusz Soboń(asysta Krzysztof Siewiera)

Skład: Zbigniew Mielczarek  Arkadiusz Rojszczak, Sebastian Galewski, Mariusz Soboń, Adam Pęciak – Piotr Siewiera, Kamil Wańdoch, Ernest Rudzki, Konrad Wańdoch, Krzysztof Siewiera – Adam Bogucki.

Weszli: Artur Daroch, Adrian Mularczyk, Szatan Piotr.

Trener: Jacek Popek.

Obszerna relacja w rozwinięciu newsa..

Spotkanie przebiegało dosyć dziwnie, mimo iż Start musiał wygrać nie forsował tempa, kontrolowaliśmy spotkanie i stwarzaliśmy sobie groźne sytuacje , niestety jak to bywało w ostatnich spotkaniach nasza skuteczność była bardzo słaba, a jak stare piłkarskie porzekadło mówi "Niewykorzystane sytuacje się mszczą" i tak też się stało.. jeden z rywali zagrywa futbolówkę za obronę tam dopada do niej napastnik Startu, mija naszego bramkarza i z ostrego kąta zdobywa bramkę!

Po straconej bramce nie załamaliśmy się i ruszyliśmy do ataku żeby odwrócić losy spotkania, mieliśmy dużo stałych fragmentów i po jednym zdobywamy gola! W 45 minucie Krzysztof Siewiera z rzutu rożnego wrzuca wprost na głowę Mariusza Sobonia i jest 1:1 !! Można przypomnieć że nasz stoper zdobył szóstą bramkę w tym sezonie ligowym !

W drugiej odsłonie gra się wyrównała ale mimo to Start nie stwarzał sobie sytuacji, za to Astoria w dalszym ciągu raziła nieskutecznością czego dowodzą niewykorzystane sytuacje przez Mariusza Sobonia(szczęśliwa interwencja bramkarza) i Kamila Wańdocha(trafił w słupek).

Niestety po jednej nieudanej akcji Start wyprowadza kontrę która zostaje przerwana faulem na 25 metrze, a ten stały fragment na gola zamienia zawodnik gospodarzy! 2:1. Przy tym golu chyba lepiej mógł się zachować nasz bramkarz ale nie możemy gdybać.

Ostatnie minuty to rozpaczliwa defensywa Niechcic , każda piłka była wybijana jak najdalej od pola karnego, niestety losów spotkania już nie udaje nam się odmienić i gospodarze są w okręgówce!

Mimo porażki możemy śmiało powiedzieć że cała drużyna zostawiła zdrowie na boisku, trzeba również wspomnieć że na boisku w składzie Astorii było aż 5 młodzieżowców, mało jaka drużyna może się pochwalić tak zdolną młodzieżą, przystąpiliśmy także do tego spotkania osłabieni kluczowymi zawodnikami zespołu- Najlepszy asystent w drużynie Piotr Piotrowski(zawieszenie za czerwoną kartkę), Vitalji Jurkiv(wyjazd do ojczyzny) oraz Adrian Matysiak(w rundzie rewanżowej otrzymał powołanie do pierwszej drużyny).

W nowym sezonie kadra będzie jeszcze liczniejsza, do drużyny po przerwie wracają tacy zawodnicy jak Artur Daroch i Kamil Wojewoda którzy moga wnieść dużo dobrego do drużyny.

Sezon dla nas jeszcze się nie skończył, w czwartek sparingiem ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów podsumujemy sezon :).